Historie erotických pomůcek

Přemýšlíte, že byste si pořídili nějakou erotickou pomůcku? Důvodů pro návštěvu sexshopu nebo internetového obchodu s erotickým zbožím může být spousta, ať už je to touha po oživení vztahu nebo čistá zvědavost. V případě, že jste v dlouhodobějším vztahu, z něhož se už pomalu vytrácí živočišná touha a vášeň, je nákup sexy zboží skvělým zpestřením. Začněte experimentovat a poohlédněte se po nějaké erotické hračce, která váš sexuální život vytrhne ze zajetých kolejí.

Zajímá vás, jak to vlastně bylo s pomůckami k sexu v historii? První nálezy erotických předmětů se datují do období 20 000 až 15 000 let př. n. l. Jedná se o kamenné či kostěné penisy, které můžete vidět například při návštěvě Národního muzea v Les Eyzies ve Francii. Prokazatelně každopádně erotické pomůcky existují přibližně více než 2500 let. Používali je staří Egypťané, Řekové a Římané, kteří dokonce vyráběli svíčky ve tvaru velkých penisů. Pověstný byl také čínský ježek: jednalo se o zlatou obdobu dnešních kroužků na penis, na kterém byl připevněn kroužek z jemného tenkého peří.

Dneska vede vibrátor

Záležitostí moderní doby je vibrátor neboli robertek. Stal se nejúspěšnější erotickou pomůckou, která je běžně k dostání ve všech erotických obchodech na světě. Můžete si vybrat ze široké škály velikostí, tvarů, materiálů a speciálních přídavných vybavení ke stimulaci klitorisu nebo bodu G. Vibrátor rozhodně není jen společníkem žen bez partnera, naopak! Stále častěji ho pro zpestření používají také páry – erotické pomůcky jim často pomáhají rozvíjet sexuální fantazie a sex je s nimi pestřejší a zábavnější.

Místo na výstavu do sexshopu

Jestli chcete v sexu vyzkoušet něco nového (ať už s partnerem nebo sami při masturbování), zajděte se podívat do kamenného sexshopu. Prohlédnete si tam a na přání i osaháte nejrůznější druhy vibrátorů, dilda, návleky na penis, vibračních kroužky, umělé vaginy, lubrikační gely nebo erotické oblečky z latexu či síťoviny. Určitě se tam najde hračka, která vám přesně padne do oka a se kterou si při milostných hrátkách užijete spoustu překvapení, vzrušení a zábavy! Jestli jste ale velcí stydlíni, není nic snazšího, než sednout k počítači a erotické zboží si vybrat na některém z erotických serverů.