Historie vibrátorů

Erotické pomůcky patří do našich životů odjakživa. Jen v poslední době se jimi pár chytrých hlav zaobírá více, protože nám chtějí nejen pomoci, ale také zpříjemnit sexuální život. V dnešní době, kdy se sex přestal tabuizovat, to mají výrobci erotických pomůcek mnohem snazší. Ženy i muži otevřeně hovoří o svých potřebách, o svých touhách a přáních a tyhle chytré hlavičky umí tyto potřeby a přání vyslyšet a následně vyrobit něco milého, krásného a praktického, co nám udělá radost. Tak vznikají nejmodernější erotické pomůcky, které nám zpříjemňují život a na které nedáme již dopustit. Přestože je na trhu k dostání široká škála erotických pomůcek, vibrátor je stále nejžádanější a nejprodávanější.

Erotické pomůcky v dávné minulosti

Dilda se objevovaly již v dobách dávno minulých, kdy muži lovili mamuty a ženy udržovaly oheň. Tehdy však “klacky” nápadně podobné mužskému penisu nemusely sloužit nutně ke zpříjemňování ženských chvil, když muži odcházeli na lov. Je však dost dobře možné, že tyto dřevěné napodobeniny mužských údů sloužily spíše jako kultovní předměty.

Teprve až Řekové začali tyhle napodobeniny používat otevřeně ke stejným účelům, ke kterým je používáme v dnešní době my. Ale tyhle náhražky nebyly nalezeny pouze v Řecku, ale také v Asii. Zatímco Řekové používali dřevěné nebo gumové “kamarády”, v Číně a Japonsku si nechávali svá dilda vyřezávat z mramoru.

Erotické pomůcky v blízké minulosti

Dnešní vibrátor, jak jej známe z posledních let, však nebyl původně spojen se sexuálním životem jako takovým. Nebyl vynalezen pro potěchu ženského těla či zpestření sexuálního života partnerů. Vibrátor se začal “ordinovat” při snaze zbavit žen hysterických záchvatů. Lékaři v té době totiž spojovali ženskou hysterii s nedostatečným věnováním se ženským pohlavním orgánům. Pakliže žena neměla spokojený sexuální život, byla neklidná a to vedlo ke vzniku hysterie – velice zjednodušeně napsáno.

Jelikož byl vibrátor čistě lékařskou záležitostí, ženy docházely na masáže k samotným lékařům. To však bylo časově velice náročné, a tak byl vymyšlen první automatický masážní “stroj” na parní pohon.

Po nějaké době byl vynalezen první elektrický přenosný vibrátor. Nemyslete si, že byl stejně tak přenosný jako ten dnešní vibrátor. Kdepak! V té době jste museli vibrátor přenášet v několika kufrech. A pokud u pacienta nebyla elektřina, pak bylo zapotřebí nožního pohonu, benzínového motoru nebo baterií. No co si budeme povídat, používání tohoto malého zázraku bylo pořád složité. Tyto masážní vibrátory však neměly podobu dnešních vibrátorů a nesloužily primárně k sexuálnímu uspokojení.

Vibrátory dnes

Vibrátory, jak je známe dnes, se začaly vyrábět teprve okolo roku 1966. Vznikaly nové tvary, nové povrchy, různé velikosti a barvy a ženy si mohly skutečně začít vybírat přesně takové hračky, které se jim zamlouvaly. Na výběr měli také například svítící vibrátory. Ženy mohly navštívit první specializované obchody na tento sortiment a také vznikaly první zásilkové služby, kde si každá žena mohla svůj vibrátor vybrat z pohodlí domova.

Dnešní žena se již nemusí tajit tím, že je v jejím nočním stolku uložen vibrátor. Ba právě naopak! Dnešní ženy se mnohdy s oblibou svěřují kamarádkám se zkušenostmi a pocity, které prožily, když vibrátor z nočního stolku vytáhly.

Jelikož je vibrátor tolik oblíbený, jejich výrobci se snaží stále zdokonalovat jejich tvar, materiál a vibrační schopnosti. Na trhu můžete sehnat jak plastové vibrátory, tak kovové, latexové nebo silikonové. Právě silikonové vibrátory se dostávají do popředí ženského zájmu. Lékařský silikon je pro tělo příjemný, jeho vůně a chuť je zcela neutrální.

Čím více je ženská sexualita odkrývána a čím více známe ženskou anatomii, tím lepší vibrační schopnosti tyhle hračky mívají. Náročná žena si může vybrat jak klasický vibrátor, který naprosto dokonale kopíruje mužské přirození, tak i mnohem důmyslnější tvar vibrátoru, který je navržen přesně podle tvaru ženského těla. Tyto vibrátory dokáži dokonale stimulovat jak bod G, tak klitoris. Mnoho moderních vibrátorů jsou již vodotěsné, takže popadne-li ženu chuť na radovánky ve sprše, není důvod otálet.

V poslední době se výrobci erotických pomůcek zaměřují také na design vibrátoru. To, že nám vibrátory vibrují, to nikoho nepřekvapí, ale kdo má rád zajímavé tvary, pak si může vybrat vibrátor ve tvaru krtečka, delfína nebo mořského koníka a to vše v různých barvách. Pryč jsou doby, kdy jste mohla sehnat pouze tělovou barvu vibrátoru. Dnes je IN černá barva, žlutá, zelené, modrá, fialová, černá, bílá – fantazii se meze nekladou.